Taksim esnafı 1 Mayıs kapanmasını değerlendirdi: Kapanma olmasın isterdik ama devlet önlem almak zorunda kalıyor

Öztürk: Gönül isterdi ki meydan açılsın; devletimizin kararına saygı duyuyoruz 

Taksim Meydanı’nda 16 yıldır dönercide çalışan Emre Öztürk, “İşçi Bayramımız mübarek olsun. Gönül isterdi ki meydan açılsın ve şenlikler olsun ama devletimiz böyle bir karar aldıysa buna saygı duyuyoruz. Biz yine işimizin başındayız. Bizim için işçi bayramı yok, biz çalışıyoruz. Bugün Yenikapı’dan buraya yürüyerek geldim. Zaten her türlü olayda ilk Taksim nasibini alıyor, kapanmalar Taksim’de oluyor. Böyle olunca işlerimiz düşüyor ama yapacak bir şey yok, karar böyleyse saygı duyuyoruz” dedi.

Çakmak: İşler düştü ama yine turistler var, sıkıntı yok

Taksim’in 25 yıllık esnafı Fahrettin Çakmak da “Gıda sektöründe olduğumuz için mecbur çalışmak zorundayız, bayram olsa da bu millet bir şey yiyecek sonuçta. İşler düştü ama yine turistler var, sıkıntı yok. Herkesin İşçi Bayramı kutlu olsun. İsterdik ki bu kapanma olayı olmasın, herkes kardeş gibi özgürce bayramını kutlasın ama bazı sıkıntılar oluyor. Devlet de önlem almak zorunda kalıyor” diye konuştu.

Yılgın: Meydan kapatıldı ama turistlere açık

20 yıldır esnaflık yapan Alaattin Yılgın ise “İşimiz bu, çalışmak zorundayız. Çalışmadan geçinemezsin. 1 Mayıs’ta işimizin başına geldik, çalışıyoruz. Yapacak bir şey yok. Meydan kapatıldı ama turistlere açık” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x